Siyah Xiaomi M365

Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter
Xiaomi markasının ilk scooterı olan Xiaomi Mijia M365 ödüllü tasarımı ve rakiplerine oranla kaliteli malzemesiyle dikkatleri çekmeyi başardı. Ürün o kadar çok tutuldu ki Xiaomi gelen siparişleri yetiştiremediğini açıkladı. Bataryasının gövdenin altında olması cihazın ağırlık merkezini ortaya alıyor ve daha az enerji tüketerek daha fazla gitmenizi sağlıyor. Bataryası direksiyon içerisinde olan modellerde ağırlık merkezi önde olduğu için kişinin kendi ağırlığı ağırlık merkezinden uzakta kaldığından daha fazla enerji tüketmesine neden oluyor.

Xiaomi M365 Elektrikli scooterda sadece güç düğmesi ve 4 led ışıktan oluşan pil göstergesi bulunuyor. Güç düğmesini kullanarak telefonunuzu cihaza bağlıyor ve görmek istediğiniz detayları telefonunuzdan görüyorsunuz. Bir telefon tutucu alıp hızınızı ve pil performansınızı anlık olarak takip edebilirsiniz. Ya da Pro modelinde olan ekranı ayrıca satın alıp cihazınıza takabilirsiniz. Boyut olarak Pro modeli ile aynı olan Xiaomi M365’in teknik özelliklerine bakalım:

Xiaomi Mijia M365 Teknik Özellikler: 
Menzil:30 km
Maksimum Hız:25 km/s
Motor Gücü:250 W (Maksimum 500 W)
Ağırlık:12,5 kg
Boyutlar:1.080 mm x 430 mm x 1.140 mm
Batarya:18.650 mAh
Şarj Süresi:5 saat
Azami tırmanma eğilimi:%14
Sürüş Modu:Normal, Ekonomik
Hız Sabitleyici:Var
Tekerlekler:Ön ve Arka 8,5 inç şişme lastik
Amortisör:Yok
Fren:Elektrikli ve mekanik fren (Rejeneratif Frenleme)
Sürücü ağırlığı:Maks. 100 kg
Aydınlatma:Ön LED far ve arka stop lambası
Bluetooth:Var
Renk Seçenekleri:Beyaz ve Koyu Gri
Diğer:IP54 Su geçirmezlik sertifikası
Fiyatı:2 bin 800 lira

Rejeneratif Frenleme
Rejeneratif fren sistemi motorun olduğu ön tekerlekten yapılıyor. Siz yokuş aşağı inerken veya frene bastığınızda cihaz tekrar güç kazanmak için bunu enerjiye dönüştürüp depoluyor. Böylece menzilinizi uzatabiliyorsunuz. Ne kadar zayıf olursanız o kadar çok hızlı ve uzun menziliniz olur. Teknik veriler genellikle 22 derece sıcaklıkta ve 75 kg olan kişilerle düz yolda sabit hızda yapılıyor.

Şişme Lastikler Konfor İçin
Xiaomi M365 modelinde bir amortisör sistemi yok. Buna karşılık şişme lastikleri var. Dolma lastiğe oranla daha konforlu. Ön tekerleği sökmek biraz zahmetli. Bir bisikletçi yerine bir oto tamircisine giderseniz daha kolay sökebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir