Yapı Kredi World Kredi Kartını Alışverişe Açtırma – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Yapı Kredi World Kredi Kartını Alışverişe Açtırma

Yapı Kredi World Kredi Kartı

Yapı Kredi World Kredi Kartını Alışverişe Açtırma
BDDK kararı sebebiyle 17 Ağustos 2017’den itibaren tüm bankamatik ve kredi kartları ile internet üzerinden alışveriş yapabilmek için onay alınası şartı getirilmiştir. 17 Ağustos tarihinden itibaren onay vermediğiniz bireysel kredi kartı ve bankamatik kartları internet alışverişlerinde kullanılamayacaktır. Kesintisiz olarak alışverişlerinize devam etmek için aşağıdaki mesajı göndererek kartlarınız için onay vermeniz gerekmektedir.

Onay vermek için
Tüm kartlarınızı internet alışverişlerinde kullanmaya devam edebilmek için akıllı telefonunuzun mesaj kısmına ACIK yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra müşteri numaranızı yazarak 4944’e göndermeniz gerekmektedir. Böylece bankanıza ait tüm bankamatik ve kredi kartları alışverişe açılmış olacaktır. Bu mesajı göndermek ücretsizdir.

Sanal Kartım için de Onay vermem Gerekiyor mu?
Onay mesajını gönderdikten sonra banka size işleminizle alakalı bir bilgilendirme mesajı gönderecektir. Sanal kartlarınız için bu mesajı göndermenize gerek yoktur. Sanal kartın bağlı olduğu kredi kartını alışverişe açtırmanız sanal kartınızı kullanmanız için yeterlidir.

Her Bankanın Onay Mesajı Farklıdır
Yukarıdaki mesaj sadece Yapı Kredi Worldcard Kredi bankamatik ve kredi kartlarını alışverişe açtırma işlemi için kullanılır. Her bankanın onay mesajı farklıdır. Aşağıdaki linklere tıklayarak kendi bankanıza ait onay mesajını görüntüleyebilirsiniz.

Onay Vermezsem Ne Olur?
17 Ağustos 2017 tarihine kadar yukarıdaki mesajı göndermezseniz tüm kredi kartı ve bankamatik kartlarınız e-ticaret alışverişlerine kapatılır. Daha sonra isterseniz bankanızın internet şubesine giriş yaparak veya telefonla müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı internet alışverişlerine açtırabilirsiniz.

Bankalara Göre Onay Mesajları

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir