Yaşam Sağlık Destek Hattı Dolandırıcılık – Akıllı Telefon Saat Tablet Mobilbey.net

Yaşam Sağlık Destek Hattı Dolandırıcılık

sabit telefon kadin

Yaşam Sağlık Destek Hattı Dolandırıcılık
0 212 998 9922 numaralı telefondan arayan ve kendisinin “Yaşam Sağlık Destek Hattından” aradığını belirten kişi 24 aylık özel sağlık sigortası ve check-up hizmeti paketine sesli yanıt sistemi üzerinden onay verdiğinizi belirtiyor. Paketinizi 1 yıldır kullandığınızı ve bu 1 yıllık ücretinde 299 lira olduğunu belirtiyor. Onay işleminiz 24 aylık paket için olduğundan devam eden 1 yıllık kullanım hakkınızın da var olduğunu belirtiyor.

Peşpeşe Yalan Söylüyorlar
Çok açıkça yalan söyleyen ve sizin konuşmanıza izin vermeden yalanlarını arka arkaya sıralayan firma çalışanı ödemenizi 1,5 ay geciktirdiğinizi ve dosyanızın da avukata verildiğini belirtiyor. Daha kötü sonuçlar yaşanmaması için adresinize göndereceğimiz belgelerin ödemesini posta/havale yoluyla yapmanız gerekiyor diyorlar. Böyle bir şeyden haberim yok deseniz de “Unutmuşsunuzdur insanlık hali” deyip ödeme yapmanız konusunda size ısrar ediyorlar. Ödeme yapmayacağınızı belirttiğinizde ise 1350 liralık bir ceza uygulanacağını söylüyorlar.

Kesinlikle İnanmayın
Başından sonuna kadar insanları kandırma amaçlı olan bu konuşmaları kesinlikle dikkate almayınız. Firma tamamen insanların parasını çalmak için böyle bir tezgah kurmuştur. Kesinlikle ve kesinlikle kredi kartı bilgilerinizi vermeyiniz ve bu kişilere ödeme yapmayınız. Aynı yolla Genel Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri firması da dolandırıcılık faaliyetleri yürütmektedir.

İlgini çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir